نمایندگی تعمیر ایکس باکس

نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت، ساختمان بنیامین، پلاک 145، طبقه 5، واحد 18، مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ

دفتر مرکزی: 66097851 مرکز تعمیرات: 66097859 شعبه شرق: 77978135 شعبه هفت تیر: 88836102 شعبه جنوب: 55300568 شعبه غرب: 44153186 شعبه شمال: 26721443 شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

صفحه سیاه مرگ. بازی خیلی فراتر از یک اشتیاق است. اکنون حتی به حرفه ای معتبر تبدیل شده است. هر روز پیشرفت‌های جدیدی در دستگاه‌های بازی ایجاد می‌شود تا تجربه و رضایت کاربر را افزایش دهد. در بازی، ایکس باکس جایگاه قابل احترامی برای خود دارد زیرا نحوه شروع بازی را تکامل داده است. اما وقتی در حال انجام یک بازی هستید و ناگهان صفحه Xbox شما سیاه می شود چه اتفاقی می افتد. در چنین شرایطی، در مورد اینکه در چنین حالتی چه باید کرد، گیج کننده می شود. بنابراین در این مقاله به ارور Death صفحه سیاه Xbox one می پردازیم که کاربران در ایکس باکس با آن مواجه می شوند.

صفحه سیاه مرگ

صفحه سیاه مرگ چیست

یک اصطلاح آشنا Blue Screen of Death در سیستم وجود دارد و به طور مشابه صفحه سیاه مرگ در Xbox وجود دارد که همان هدف BSoD را دارد که از سقوط سیستم جلوگیری می کند.

خطای صفحه سیاه Xbox one یکی از پیچیده ترین خطاهایی است که کاربران ایکس باکس با آن مواجه می شوند. احتمالات مختلفی برای این خطا وجود دارد که دلیل مشخصی ندارد.

 • اشکالات: بازی ها باگ های مختلفی دارند که در طول استفاده بهبود می یابند، بنابراین باگ رایج ترین احتمال صفحه سیاه مرگ در سیستم شما است. از آنجایی که باگ ممکن است عملیاتی را انجام داده باشد که می تواند منجر به سقوط سیستم شود، ایکس باکس برای جلوگیری از آن وارد حالت صفحه سیاه شد.
 • پیکربندی سخت‌افزار: گاهی اوقات کاربران سخت‌افزار را صرف نظر از سازگاری با دستگاه‌هایشان خریداری می‌کنند، بنابراین در صورتی که پیکربندی‌های سخت‌افزار با پیکربندی‌های ایکس‌باکس مطابقت نداشته باشند، خطای صفحه سیاه مرگ Xbox رخ می‌دهد.
 • داشبورد کنسول: کاربران مختلفی گزارش داده اند که وقتی می خواهند داشبورد خود را در سیستم بارگذاری کنند با مشکلات سیاه صفحه ایکس باکس مواجه می شوند، بنابراین در چنین مواردی باید با کارشناسان یا تکنسین ها تماس بگیرید.
 • به‌روزرسانی‌های معیوب: کاربران مختلف گزارش داده‌اند که به‌روزرسانی‌های ایکس‌باکس آن‌ها به دلیل برخی مشکلات در به‌روزرسانی‌ها و فایل‌های سیستم، منجر به مرگ صفحه سیاه Xbox one شده است.
این مطلب را از دست ندهید   نحوه رفع کندی دانلود بازی یا برنامه ایکس باکس وان

Xbox One Black Screen Of Death بهترین راه حل ها

راه‌های مختلفی برای رفع سیاهی صفحه Xbox One در هنگام راه‌اندازی وجود دارد که در زیر به برخی از آنها اشاره می‌شود:

شماره 1 رفع سریع

برخی از روش‌ها می‌توانند به‌عنوان اولین بررسی‌ها و رفع سریع مشکلاتی که هنگام استفاده از ایکس‌باکس با آن مواجه می‌شوید، عمل کنند، و اگر این مشکلات همچنان گسترش یابد، می‌توانید از روش‌های بیشتری که در زیر فهرست شده‌اند استفاده کنید، که به شما امکان می‌دهد خطا را برطرف کنید:

 • RT + Y را فشار دهید تا کنترل کنسول خود را دریافت کنید.
 • کنسول را روی حالت آفلاین قرار دهید و مطمئن شوید که ارتباط شما با Xbox Live قطع شده است.
 • تمام سخت افزارهای خارجی متصل به سیستم را حذف کنید.
 • سعی کنید Xbox را خاموش کنید و دکمه Eject را فشار دهید تا هر دیسک گیر کرده در Xbox را بردارید.

شماره 2 بازگشت به خانه

رایج ترین راه برای تعمیر دستگاه ها در صورت عدم کارکرد درست، راه اندازی مجدد آنها است. گاهی اوقات، خطاهای مختلفی مانند خطاهای حافظه پنهان و حافظه وجود دارد که منجر به اختلال در عملکرد دستگاه می شود. با راه اندازی مجدد دستگاه، کاربران تمام حافظه اشغال شده را ریست می کنند و همه فایل های موجود در کار را دوباره بارگذاری می کنند و اطمینان حاصل می کنند که سیستم شما در بهترین حالت خود کار می کند.

 1. بنابراین می توانید با دنبال کردن مراحل ذکر شده در زیر این کار را انجام دهید:
 2. یک دکمه هوم در لبه ایکس باکس در دسترس خواهد بود، بنابراین باید آن دکمه را برای چند ثانیه فشار دهید تا ایکس باکس شما خاموش شود.

اکنون باید 4-5 دقیقه صبر کنید و سپس دکمه پاور را دوباره چند ثانیه فشار دهید.

این مطلب را از دست ندهید   تعمیرات رایج ترین مشکلات ایکس باکس وان

سیستم راه اندازی مجدد می شود و اگر مشکل حل شد، می توانید بازی را ادامه دهید و اگر اینطور نیست، می توانید با روش های بیشتری برای رفع این مشکل که در زیر ذکر شده است حرکت کنید.

شماره 3 صفحه سیاه هنگام استفاده از دیسک بلو-ری

تنظیمات سیستم خاصی در تنظیمات وجود دارد که می تواند باعث ایجاد این خطا شود. گاهی اوقات، سخت افزار متصل فرکانس بالایی دارد، در حالی که در تنظیمات، فرکانس بالا فعال نیست. بنابراین کاربران باید مطمئن شوند که باید تنظیمات فرکانس ویدیوی بالا را در سیستم خود فعال کنند.

در صورت وجود خطای صفحه سبز، مراحل ذکر شده در زیر را دنبال کنید تا صفحه سیاه Xbox one را برطرف کنید:

 • دکمه Xbox را در منبع خود فشار دهید که به عنوان دکمه تنظیمات نیز شناخته می شود.
 • پنجره ای روی صفحه نمایش شما ظاهر می شود که شبیه یک منو است.
 • به قسمت Display and Sound بروید و سپس به قسمت Video Output بروید و روی آن کلیک کنید.
 • اکنون فرکانس دستگاه سخت افزاری خود را فعال کرده و تنظیمات را ذخیره کنید.

گاهی اوقات کاربران دستگاه‌های سخت‌افزاری را بدون خواندن پیکربندی و سازگاری با سیستم خود خریداری می‌کنند، بنابراین باید قبل از اتصال دستگاه‌های سخت‌افزاری بیشتر، از تنظیمات ایکس‌باکس خود مطمئن شوید.

شماره 4 استفاده از AVR در کنسول شما

با استفاده از دستگاه‌های سخت‌افزاری اضافی در راه‌اندازی، این احتمال وجود دارد که بتوانید این مشکلات را برطرف کنید. می توانید سعی کنید این مشکل را با استفاده از AVR (گیرنده صوتی/تصویری) در کنسول خود برطرف کنید.

برای افزودن AVR به کنسول خود مراحل ذکر شده در زیر را دنبال کنید:

 • تلویزیون های خود را روشن کنید و هنگامی که ویدیو در تلویزیون ظاهر شد، AVR را روشن کنید و سپس کنسول را روشن کنید.
 • منبع ورودی AVR را با استفاده از دکمه ورودی روی کنترل از راه دور به HDMI و سپس به HDMI1 برگردانید.
 • AVR خود را مجددا راه اندازی کنید و سپس دکمه کنسول را فشار دهید تا پنجره منو باز شود.
 • به قسمت Display and sound بروید و روی Video Output کلیک کنید.
 • سپس در زیر عنوان تلویزیون بر روی HDMI کلیک کنید.
این مطلب را از دست ندهید   نحوه رفع گرمای بیش از حد ایکس باکس وان

شماره 5 صفحه سیاه بعد از روشن کردن کنسول

وقتی کنسول خود را روشن می کنید و متوجه یک صفحه سیاه می شوید، نباید مستقیماً در نتیجه گیری عجله کرد. مجموعه ای از روش ها و آزمایش ها وجود دارد که باید انجام شود تا اطمینان حاصل شود که با پیچیده ترین خطای Xbox مواجه هستید.

آزمایش خط را انجام دهید و مطمئن شوید که همه کابل ها به طور ایمن وصل شده اند و همه اتصالات از سر به انتها به هم متصل شده اند.

 • مطمئن شوید که تلویزیون شما به سیگنال ورودی مناسب متصل است.
 • از سالم بودن کابل اطمینان حاصل کنید. می توانید این کار را با بررسی کابل HDMI با دستگاه دیگری انجام دهید.
 • سعی کنید هر دستگاه را جداگانه کار کنید تا مطمئن شوید که دستگاه معیوب وجود ندارد.

اگر هیچ یک از روش های ذکر شده در بالا مفید نبود، سپس به روش های ذکر شده در زیر بروید. همچنین، می‌توانید قبل از رفتن به فرم‌های دیگر، بازنشانی نمایشگر را انجام دهید.

 • اگر با استفاده از دیسک بازی می‌کنید، آن دیسک را از کنسول خارج کنید.
 • سپس دکمه ایکس باکس روی کنسول خود را برای چند ثانیه فشار دهید، یک بوق خروج می شنوید و ایکس باکس دوباره راه اندازی می شود.
 • هنگامی که سیستم شما راه اندازی می شود، با کمترین وضوح شروع می شود که می توانید از تنظیمات آن را تغییر دهید.

پیشنهاد مطالعه: دلایل روشن شدن ناگهانی ایکس باکس

0/5 (0 نقد و بررسی)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × دو =